پوشک PRIMA

پوشک PRIMA

برند پمپرز Pampers Prima  خصوصا پریما پمپرز ترک در میان برندهای پوشک با سابقه ای طولانی و کیفیتی منحصر به فرد به عنوان برند معروف در ایران و جهان جهان شناخته شده است و به خاطر همین کیفیت و جذب عالی و همچنین قیمت مناسبی که دارد دارای فروش بالایی است.

در این پست  سعی داریم تا به بررسی پمپرز ترک، پمپرز آلمانی و پمپرز لهستانی، همچنین به ترکیبات و ویژگی های آنان بپردازیم

پوشک ها با وظیفه کمک به خشک و راحت نگه داشتن کودکان بوجود امدند اما مادران دوست دارند بدانند پوشک ها از چه موادی و به چه شکلی درست شده اند که این کنجکاوی از چند لحاظ برای مادران مهم است؛ گاهی کودکان به پوشک ها و موادی حساست دارند که لازم است والدین در جریان باشند یا طراحی پوشک به چه صورت بوده و برای کودک دختر یا پسر به چه شکل است و سازگاری دارد یا خیر یا اینکه ساختار پوشک به گونه ای نباشد که دچار پس دادگی بشود  و بسیاری از این موارد

ترکیبات پوشک پریما پمپرز؛

ترکیبات پوشک پریما پمپرز از مواد جاذب, نرم در عین حال مستحکم و قوی، بهداشتی و سالم می باشد تا ایمنی وسلامت را در کنار هم داشته باشد. ساختار پوشک پمپرز بصورت لایه ای بوده و مانع از تمرکز رطوبت و چسبندگی به پوست کودک می شود و با انتقال رطوبت به لایه های میانی مانع از اذیت کودک و یا حساسیت پوستی می شود.

اما فرایند کار پوشک پمپرز چگونه است؟

سطح بالایی پمپرز دارای لایه نازک از لوسیون رقیق و محکم است و حافظ پوست کودک در برابر رطوبت است. ادرار کودک در ابتدا از طریق همین لایه رویی یا آستر محافظ هدایت می شود. در مرحله بعد ادرار از لایه جاذب پوشک که از فیبر پلی استر پارچه مانند ساخته شده است که نرم بوده و قدرت جذب بالایی دارد عبور می کند و ادرار را از پوست کودک دور نگه می دارد.

سپس لایه ذخیره کننده پوشک که لایه پخش کننده است جریان ادرار را به هسته جاذب منتقل می کند.در این هسته جاذب ژل فوق جاذب قوی ذخیره شده است. لایه پلاستیکی و بیرونی پوشک پمپرز که به لایه زیرین معروف است با طرح منفذ دارد و رویه فیبر و نرم مانع از انتقال ادرار و رطوبت به خارج پوشک و یا لباس کودک می شود.

لازم به ذکر است ژل فوق جاذب خشک و دانه ای شکل است که پس از جذب مایع به شکل ژل در می اید و قادر است تا ۳۰ برابر وزن خود مایع جذب کند. این ژل در تمام پوشک های پمپرز وجود دارد و در هسته آن استفاده می شود تا رطوبت را جذب نماید. این ماده بصورت گسترده در تمام محصولات بهداشتی از قبیل پوشک و محصولات بانوان استفاده می شود. ژل فوق جاذب غیرسمی و غیرمضر است و هنگام تماس با پوست کوودک بدون نگرانی می توان انرا با یک دستمال جدا کرد.

رنگ هایی که در پوشک پمپرز استفاده می شود بی خطر بوده و مانع حساسیت می شود و این رنگ ها کمک می کند تا پوشک طرح لباس داشته و تنوعی برای کودک بوجود اورد.

پمپرز ترک، پمپرز آلمانی و پمپرز لهستانی

در همه پوشک های پمپرز از پودر جاذب و لوسیون الوئه ورا جهت لطافت پوست کودک استفاده شده است و ۱۲ ساعت خواب شبانه راحت را برای کودک به ارمغان می اوردهمچنین دارای کش قابل تنظیم و لایه تنفسی می باشد .

وجه تمایز پوشک پمپرز المانی داشتن  نشانگر رطوبت است. از نگاه بسیاری از مصرف کنندگان پمپرز ترک از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و پوشک پمپرز آلمانی که جدیدا ارد بازار شده است در برخی موارد باعث بروز حساسیت می شود ولی با این وجود پوشک پریما آلمانی مشتریان خاص خود را دارد و این مورد قابل تعمیم نمی باشد.

پوشک پریما ترکیه در دو نوع قدیم و جدید در بازار وجود دارد که طرح قدیم ان به تدریج حذف می شود . طرح های قدیم پریما پمپرز ترک (رنگ ابی در کادر داریره شکل عددی روی بسته بندی) دارای کیفیت کمی بهتر و قیمت کمی بالاتر نسبت به جدید می باشد ولی با این وجود تفاوت چندانی با طرح جدید(رنگ سبز دایره عددی در بسته بندی) ندارد.

پوشک پریما پمپرز لهستانی که دارای بسته بندی سفید می باشد محصول معروف پمپرز در پوشک های ضدحساسیت می باشد که رنگ سفید ان نیز به همین خاطر است. پوشک پمپرز لهستانی نیز دارای لوسیون الوئه ورا جهت لطافت پوست کودک بوده و لبه های پوشک لهستانی قابل انعطاف و نرم است و پای کودک را اذیت نمی کند . همچنین لایه های پلاستیکی اطراف پوشک مانع نشت و پس دادگی رطوبت به بیرون می شود.  قابل ذکر است که معمولا  پوشک های پریما پمپرز لهستانی در تعداد بالا به عنوان اونتاژ معرفی می شوند.

سایز ها, وزن ها و تعداد پوشک در بسته بندی های پمپرز ترک، آلمانی و لهستانی

پوشک پریما پمپرز ترکیه

سایز پوشک پمپرز ترک

وزن مناسب کودک

تعداد در بسته بندی

۱

۵-۲

۵۰و۸۰

۲

۶-۳

۷۸ و ۱۰۸

۳

۹-۴

۵۴

۴

۱۴-۷

۴۵

۴+

۱۶-۹

۴۲-۴۴

۵

۱۸-۱۱

۳۶

۵+

۲۰-۱۳

۳۰

۶

+۱۵

۲۸

 

 

پوشک پریما پمپرز آلمانی

 

سایز پوشک پمپرز المان

وزن مناسب کودک

تعداد در بسته بندی

۱

۵-۲

۲۲

۲

۶-۳

۳۳ و ۵۸

۳

۹-۴

۳۰

۴

۱۸-۷

۲۵ و ۴۴

۵

۲۵-۱۱

۲۳و ۳۹

۶

+۱۵

۱۹

 

پوشک پریما پمپرز سفید لهستانی

 

سایز پوشک پمپرز لهستان

وزن مناسب کودک

تعداد در بسته بندی

۰

منفی ۵/۲

۳۰

۱

۵-۲

۵۰ و ۸۸

۲

۶-۳

۵۰ و ۵۴ و ۸۸

۳

۹-۵

۴۲ و ۶۸

۴

۱۴-۸

۳۵ و ۵۶

۵

۲۵-۱۱

۲۶ و ۴۲


نظرات بازدیدکنندگان