تحویل بار:

 

در هنگام تحویل کالا ارائه ی مدارک شناسایی از سوی تحویل گیرنده الزامی است.

 

خریدار موظف است قبل از تخلیه بار، متراژ سنگ ارسالی را در ماشین حمل و نقل اندازه گیری نموده و با سفارش خود مطابقت دهد. اندازه گیری دقیق متراژ سنگ در داخل ماشین سنگ امکان پذیر می باشد.

 

خریدار موظف است قبل از تخلیه بار ارسالی، مشخصات کالای سفارش داده شده خود را با کالای تحویل شده مطابقت داده و در صورت مغایرت سریعا به دزو اطلاع دهد تا اقدامات لازم برای اتخاذ تصمیم صورت پذیرد. این مشخصات شامل متراژ کالای سفارش داده شده، نوع کالا و سلامت آن می باشد.

 

در صورتی که خریدار بعد از تایید رسید کالا و تخلیه، متوجه مغایرت نوع کالای ارسال شده با کالای سفارش داده شده بشود، مسئولیت حفظ سلامت و متراژ آن بر عهده شخص خریدار می باشد و تا انجام اقدامات لازم نزد وی به صورت امانت می باشد. 

 

در صورتی که خریدار بعد از تایید رسید کالا و تخلیه، متوجه مغایرت متراژ کالای سفارشی با کالای تحویلی شود، دزو هیچگونه مسئولیتی در قبال این مسئله نخواهد داشت. در صورت مغایرت متراژ، باید قبل از تخلیه آن به دزو اطلاع داده شود تا اقدامات لازم انجام گیرد.

 

در صورتی که خریدار قبل یا هنگام تخلیه بار متوجه عدم سلامت کالا شود، مسئولیت آن به عهده شرکت حمل و نقل می باشد زیرا دزو، محصولات مورد سفارش را با صحت کامل به شرکت حمل و نقل تحویل داده و رسید آن را دریافت می کند. همچنین بار ارسال شده شامل بیمه می باشد و در صورت ایجاد هرگونه مشکل در حمل و نقل، کارشناسان شرکت بیمه بررسی های لازم را انجام داده و در صورت تشخیص، خسارت مربوطه را پرداخت می نمایند. دزو خود را موظف به پیگیری های مربوطه جهت تسریع امور

 

در صورتیکه خریدار قبل یا هنگام تخلیه بار متوجه عدم سلامت بار شود، می تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نماید تا شرکت حمل و نقل در اسرع وقت به بررسی و اعلام نتیجه بپردازد. خریدار همچنین می تواند جهت هماهنگی این مسئله را به صورت تلفنی به دزو گزارش دهد تا کارشناسان دزو جهت تسریع امور اقدام نمایند.

 

درصورت برگشت کالا با هماهنگی دزو، تیم بازرسی فنی دزو موظف است در اسرع وقت سفارش خریدار را مجددا ارسال نماید

 

 نکات مهم در هنگام تخلیه بار:

 

متخصصان دزو از اولین مراحل تولید تا مراحل نهایی بارگیری بر رعایت استانداردهای تخصصی سنگ نظارت می کنند. استاندارد هایی از قبیل برش، ساب، سلامت و گونیا بودن سنگ، بسته بندی و بارگیری که رعایت آن ها موجب می شود تا محصول سفارش داده شده شما با بهترین کیفیت ممکن به مقصد مورد نظرتان برسد. با این حال، کنترل کیفیت مستمر ما هنگامی به ثمر خواهد رسید که در هنگام تخلیه بار نیز نکات مربوط به تخلیه مناسب، توسط خریدار رعایت شود.

 

توجه داشته باشید که سنگ، محصولی شکستنی است و در تمام مراحل از تخلیه تا به کارگیری باید احتیاط را سرمشق کار خود قرار دهید. در این قسمت استانداردهایی را برای تخلیه بار ذکر خواهیم کرد که با رعایت آن ها می توان به بهترین نتیجه رسید.

 

قبل از تخلیه، مکان مورد نظر را با دقت انتخاب کنید تا در مراحل استفاده از سنگ کمترین جا به جایی را داشته باشید.

 

سطحی که سنگ یا پالت را بر روی آن قرار می دهید باید عاری از هرگونه مواد روغنی، رنگی و یا شیمیایی آسیب زننده باشد.

 

سعی کنید سنگ را در یک فضای مسقف تخلیه کنید تا شرایط جوی باعث آسیب آن نشود.

 

در هنگام تخلیه بار توجه کنید سطحی که سنگ یا پالت را بر روی آن تخلیه می کنید مسطح و غیر سخت باشد. حتی المقدور سطح را با چند لایه مقوا، فوم، لاستیک یا چوب مسطح بپوشانید.

 

هنگام تخلیه سنگ های طولی بارگیری شده بدون بسته بندی، سنگ را بر روی لبه یا سطح ماشین حمل و نقل نکشید بلکه با جدا کردن آن از سطح ماشین، آن را به محل مورد نظر انتقال دهید. دقت کنید در هیچیک از مراحل تخلیه، سنگ نباید با بدنه ماشین حمل و نقل تماس داشته باشد.

 

می توانید لبه ی خارجی ماشین تخلیه را به وسیله چوب، لاستیک و یا فوم بپوشانید تا در هنگام خروج از ماشین به سنگ آسیبی نرسد و سرعت تخلیه افزایش یابد.

 

توصیه می شود برای تخلیه پالت های سنگ ارسال شده از جرثقیل استفاده نمایید.

 

پالت ها را به نحوی از ماشین تخلیه کنید که ضربه یا فشار به سنگ داخل آن وارد نشود.

 

برای خارج کردن محتویات پالت، هر سنگ را به صورت جداگانه و با احتیاط خارج کنید و دقت کنید تا ضربه ای به آن وارد نشود.

 

سنگ های طولی را پس از تخلیه به صورت افقی با زاویه ۱۵تا ۳۰درجه به تکیه گاهی مناسب مانند دیوار، قرار دهید. زاویه قرار دادن سنگ بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که جهت فشار به سنگ به صورت عمود به زمین باشد تا به سنگ های زیرین فشاری وارد نشود.

 

دقت کنید در صورتی که سنگ ها را روی هم قرار می دهید، جهت ساب داده شده سنگ ها باید رو به روی هم قرار گیرد. همچنین جسم اضافی یا نخاله ای نباید بین سنگ ها باشد.